تبلیغات
مدیریت پروژه و ساخت - درس هایی برای جلسه آزمون
 
مدیریت پروژه و ساخت
وبلاگ راهنمای کنکور کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت
درباره وبلاگ


این وبلاگ قراره برای کمک به داوطلبین کنکور مدیریت پروژه و ساخت ، و خصوصا دوستان عزیزی که به منابع کامل دسترسی ندارند، فعالیت کرده و امیدواریم که محلی بشه تا رتبه های برتر آزمون کارشناسی ارشد 1391 بتونن اینجا جمع بشن و تمام تجربیاتشون رو در اختیار داوطلبین این آزمون برای سال 1392 قرار بدن.
-----------------------------------
به لطف رتبه های برتر آزمون کارشناسی ارشد 1392، فعالیت وبلاگ تا آزمون کارشناسی ارشد 1393 نیز ادامه خواهد یافت.
-----------------------------------
خوشبختانه بازهم دوستان عزیز رتبه برتر لطف کردند و با ما همراه شدند که بتونیم تا آزمون 1394 هم با شما باشیم.
----------------------------------
ان‌شاءالله تا آزمون 1395 نیز با شما خواهیم بود.

تلگرام بنده:
telegram.me/hosseinshokouhi

مدیر وبلاگ : حسین شکوهی
نویسندگان

سلام دوستان و عزیزان داوطلب؛

این پست رو عیناً از وبلاگ قبلی کپی کردم اینجا؛ سال گذشته هم چند روز قبل از آزمون همین پست رو در وبلاگ قبلی واسه بچه ها گذاشته بودم. دیدم بد نیست اینجا هم ارسال کنم شاید کمی باعث ایجاد هیجان و افزایش انرژی و انگیزه بشه واسه شماها و هم اینکه کمی با حال و هوای جلسه کنکور آشنا بشید.

" قبل از هرچیزی یه خدا قوت و خسته نباشید اساسی میگم به همه اون کسانی که ماه هاست مصمّم و با اراده برای قبولی در این رشته و کسب رتبه های تک رقمی ماراتن خودشون رو شروع کردند و همینطور کسانی که از این آزمون برنامه ریزی رو برای سال آینده آغاز کردند.

تفاوت یک شخص عادی و کسی که مصمّم بوده و اراده داره هم در اینچنین جاهایی هویدا و مشخصه؛ اینکه چندماه بصورت فشرده همه چیز رو از خودش بگیره و یک نقطه رو به عنوان هدف انتخاب کنه و برای اون شروع به مطالعه کنه. انبوهی از کتاب ها رو خریداری کرده و برای مطالعه اونها برنامه ریزی کنه، در برنامه خودش مسائل نامشخص و شرایط غیرقابل پیش بینی رو لحاظ کرده و برای کتابهایی که ممکنه در آینده وارد بازار کتاب و دایره منابع بشه، برنامه ریزی کنه؛ کل این فرآیند ریسک بزرگی است که داوطلب بر روی گرانبها ترین سرمایه زندگیش، یعنی وقت ارزشمندش انجام میده. پس دوستان عزیزم، این خود یک مدیریت پروژه است. شما ناخودآگاه یادگرفتید که چطور پروژه شرکت در آزمون و کنکورتون رو مدیریت کنید. از همون ابتدا که در امکان سنجی به تحقیق در مورد این رشته پرداختید، از کسانی که با این رشته آشنایی داشتند پرس و جو کردید تا برنامه ریزی، خرید کتابها،‌کنترل برنامه ریزی خودتون و نهایتاً آزمونی که در پیش دارید.

آرزو میکنم همه اون کسانی که سخت تر از دیگران کوشیدند در این آزمون پذیرفته شده و اون کسانی هم که پذیرفته نمیشن برای سال آینده با تجربه ای یک یا حتی دو ساله خودشون رو آماده کنند تا به هدفشون برسند. هرچند اعتقاد دارم اگر خودتون رو با چند ماه پیش مقایسه کنید دانش بسیاری کسب کردید که همین دانش میتونه در خیلی از موارد به کمکتون بیاد و بدردتون بخوره!

ممکنه بعضی از شما دوستان در این روزها خسته و نا امید از قبولی شده باشید. ولی این رو بدونید که پیروز اون کسی است که سخت تلاش کرده و میبایست به خودش و شخصیت درونش جواب پس بده! وقتی از جلسه آزمون بیرون اومد از خودش بپرسه آیا من نهایت تلاشم برای خوندن رو انجام دادم؟ اگر جواب مثبت بود، پس همین کافی است؛ چرا که در مقابل خودش و خواسته درونیش پیروز خواهد بود. ولی اگر جواب منفی بود، باید درسی بشه برای آینده که سعی کنه از این به بعد بیشترین تلاش رو برای رسیدن به هدفش انجام بده.اینچنین خواهد بود که این شخص میتونه به شخصی پیروز در زندگی شخصی خودش تبدیل بشه.حالا نتیجه آزمون هرچه میخواد باشه، مهم اینه که ما خودمون بدونیم چکار کردیم و آیا همه توانمون رو گذاشتیم یا که خیر.

از این مطالب بگذریم، چرا که فرصت برای صحبت در مورد اونها بعد از آزمون زیاد خواهد بود.شاید بشه پستی رو به تجربیات شما عزیزان اختصاص داد تا درسی بشه برای داوطلبین آینده.

قول داده بودم از تجربه آزمون و زمان بندی اون بگم، ولی قبل از اون عذرخواهی میکنم که کمی دیر شد. باور کنید درگیری این روزهای من هم خیلی زیاد شده. شاید بد نباشه این تجربه رو در قالب ثبت خاطره ای بگم که هم من راحت تر بنویسم هم اینکه خوندنش برای شما راحت تر باشه.

اگر اشتباه نکنم آزمون ما روز پنجشنبه 24 بهمن ماه بود. از اول بهمن برنامه خودم رو بصورت فشرده اختصاص داده بودم به مرور مطالب و تست زدن، ولی چند روز اول دیدم تست زدن و تحلیل اون خیلی وقت گیره، به همین دلیل تست زنی رو کنار گذاشته و به مرور ادامه دادم. روزی 2 یا 3 مبحث رو مرور میکردم. تقریبا روزی 12 ساعت فشرده از 7:30صبح تا 10 شب. زبان رو هم بعد از همه آخر شب مرور میکردم. سعی میکردم خصوصاً این روزهای آخر خوب بخوابم و غذای مناسب بخورم و مواظب باشم دچار سرماخوردگی یا هرنوع بیماری دیگه نشم.

از بابت مرور خیالم راحت شده بود که چندین بار همه چیز رو مرور کردم ولی متاسفانه هفته آخر متوجه شدم کتاب جدید آقای دکتر گلابچی وارد بازار شده. کتاب ساختمان ها چگونه عمل میکنند. خوشبختانه انگلیسی اون رو تونستم روی اینترنت پیدا کنم. اون رو ورق زده و نگاهی به شکل ها و بعضاً مطالب اون انداختم که متوجه شدم از 19 یا 20 فصل اون فقط5-4 فصل به رشته ما مربوط میشه. در هر صورت اصل ترجمه شده کتاب عصر روز سه شنبه22 بهمن، به دستم رسید. نگاهی گذرا به اون انداختم و چون با شکل های اون تقریباً آشنا شده بودم مطالب رو نخوندم؛

کارت ورود به جلسه رو که گرفتم متوجه شدم برای اولین بار آزمون دو دفترچه ای شده. اون زمان دو وبلاگ بود که بچه ها به اون سر میزدند؛ یکی وبلاگ آقای مهندس سهیل عربی، رتبه 1 آزمون 1387 بود که متاسفانه ماه های منتهی به آزمون خیلی کم مطالب به روز میشد و اصلاً سبک و سیاق اون با وبلاگ فعلی خودمون متفاوت بود و وبلاگ دوم هم مربوط میشد به خانم مهندس مهدوی پارسا؛ که اکثراً بچه ها مطالبشون رو اونجا مطرح میکردند؛ و فقط به جایی برای تبادل نظر تبدیل شده بود؛ و حتی خبر ورود کتاب هم چند روز بعد از چاپ در اونجا مطرح شد، چه برسه به اینکه 2-1 ماه قبل اطلاع رسانی شده باشه!

در هر صورت اونجا قضیه دو دفترچه ای شدن آزمون رو مطرح کرده بودیم که با بچه ها به نتیجه رسیدیم منطقی اینه که زبان و ایستایی در یک دفترچه و مدیریت و مصالح هم در دفترچه دوم ارائه خواهد شد.

روز آخر هم مثل روزهای قبل همون 12 ساعت رو به مرور پرداختم. شب آخر یعنی چهارشنبه شب هم چند یادداشت کوچک برای مرور فردا قبل از آزمون برای خودم نوشتم و فکر کنم حدود 11یا 12 بود که خوابیدم. جالب اینجاست که هیچ استرسی برای آزمون نداشتم و اونشب هم راحت تا اذان صبح خوابیدم. حدود 5:30 بود که بیدار شدم و آماده شدم برای آزمون. تا محل آزمون حداکثر 15 دقیقه با ماشین فاصله بود که باعث میشد کمی فرصت برای خوردن صبحانه ای سبک و مرور یادداشت ها داشته باشم. پیشنهاد میکنم وقتی وارد حوزه امتحانی شدید حتما یه سر به دستشویی زده و آبی هم به سر و صورتتون بزنید که خیلی راحت بتونید سر جلسه بنشینید. وقتی رسیدم به محل آزمون خیلی از دوستان خودم رو دیدم که به اتفاق وارد سالن و اتاق مشخص شده شدیم. از اینجاست که ممکنه استرس خیلی ها بالا بره؛ من خیلی به این وضعیت دچار نشدم؛ حتماً با خودتون چندتا شکلات یا آبنبات همراه داشته باشید؛ چرا که خیلی میتونه در جلسه آزمون بهتون کمک کنه.اونهایی هم که ممکنه بدلیل استرس گلوشون خشک بشه کمی آب یا آبمیوه همراه داشته باشند. البته کمی، نه 1.5 لیتر!!

قرآن رو خوندند و دفترچه اول توزیع شد. دفترچه 1، 60 سوال، 90 دقیقه زمان! از زبان شروع کردم، از 10 سوال اول به 5 سوال جواب دادم، و سوالاتی رو که جواب نداده بودم یا شک داشتم رو علامت زده و به سوال بعدی میرفتم. از 5 سوال بعدی که مربوط به گرامر میشد هم فکر کنم به 3 سوال جواب دادم و وارد قسمت تخصصی شدم که خوشبختانه 3 متن تخصصی بود (متن خیلی راحت تر از جملات کوتاه و جای خالی یا شکل هاست). از این 15 سوال هم فکر میکنم به 13-12 تای اون جواب دادم و وارد ایستایی شدم. تقریباً 20 سوال ایستایی رو هم با اطمینان پاسخ دادم. تقریباً 50 دقیقه از زمان باقیمونده بود و تا90 دقیقه هم تمام نمیشد دفترچه دوم توزیع نمیشد. برگشتم به مرور از سوال اول که به اون سوالاتی که پاسخ ندادم، جواب بدم. از اینجا بعضی از اشتباهات مهلک شروع میشه!!من تصور میکردم چون زبانم نسبتاً خوبه،‌ باید به اکثر سوالات جواب بدم!! واسه همین سعی کردم حتما به همه سوالات جواب بدم و فقط اونهایی که 100درصد بلد نیستم رو رها کنم. شروع کردم به صورت حذف گزینه های غلط به پاسخ اصلی رسیدن! فکر میکنم از 5سوالی که در بخش کلمات جواب نداده بودم، به 4تای اونها جواب دادم و همین روند ادامه داشت تا پایان سوالات ایستایی!! حتی در ایستایی 3-2 سوالی که درست زده بودم رو به دلیل وقتی که اضافه داشتم پاک کردم و گزینه دیگه ای رو علامت زدم! 3-2 سوال50-50 رو هم متاسفانه به غلط پاسخ گفتم که خوشبختانه وقت تمام شد و دفترچه ها رو جمع کردند! البته بودند کسانی که این 90 دقیق برای مرور اول اونها کافی نبود و در پس دادن دفترچه اندکی مقاومت میکردند.

دفترچه دوم توزیع شد و نوبت به مدیریت و مصالح رسید. 60 سوال، 60 دقیقه. مدیریت رو خیلی خوب خونده بودم. وقتی شروع کردم 2 سوال اول مربوط میشد به فهرست بها و تعدیل!! ولی من چیزی نمیدونستم و نخونده بودم! از سوال 3 جواب دادم تا به انتها، تقریباً همه سوالات رو بجز 4-3 سوال با اطمینان پاسخ دادم. ولی چشمتون روز بد نبینه در مصالح!متوجه شدم تقریباً 50درصد مطالب نسبت به پارسال متفاوته! علیرغم این موضوع اون مطالبی که میدونستم خوندم و بلدم رو هم علامت زدم و بعد از2-1 بار مرور مجدد تقریباً به 23-22 سوال جواب داده بودم. در مدیریت هم اون سوالات نزده رو نگاهی انداخته و فکر کنم به 2 سوال جواب دادم و وقتی به ساعت نگاه کردم تقریباً 15 دقیقه از وقت باقی مونده بود. رفتم و پا در کفش بچه های تکنولوژی کرده و به سوالات اونها هم جواب دادم!!! (حداقل بهتر از این بود که برگردم و پاسخ های مدیریت و مصالح را خراب و ناکار کنم!!!) به حدود 40 سوال از 60 سوال گروه تکنو هم جواب دادم که وقت تمام شد!!

آزمون تمام شد. معمولاً عادت نداشتم بعد از آزمون، حتی در امتحانات دانشگاه، بمونم در جمع بچه ها و به مرور سوالات و درست یا غلط زدن اونها بپردازم! ولی در همون حین که از جلسه بیرون میومدیم متوجه شدم به اشتباه 2 پاسخ صحیح رو پاک کردم و غلط زدم، به2 سوال 50-50 هم اشتباه جواب دادم!!

با این وجود راضی بودم از خودم و آزمون. چون من هیچوقت در عمرم نشده بود روزی 12-11 ساعت درس بخونم! اونهم چند ماه پشت سر هم! حتی بودند روزهایی که 13-12 روز میشد درب ورودی خونمون رو ندیده بودم!! چون بیرون نمیرفتم!

بعد از اعلام کلید اولیه متوجه شدم نباید در مرور دوم به بعضی از سوالات زبان پاسخ میدادم!! یا اشتباه کردم بعضی از پاسخ های صحیح رو پاک کردم و گزینه اشتباه رو علامت زدم! و یا چه خوب شد که به بعضی از سوالات جواب ندادم! یک نکته رو همیشه مد نظر داشته باشید. اونهم اینه که معمولاً ذهن در نگاه اول به پاسخ ها، معمولاً جواب درست رو انتخاب میکنه، پس اگر به سوالی در مرحله اول پاسخ دادید، به اون دست نزنید مگر اینکه یقین داشته باشید اشتباه بوده یا گزینه دیگه ای درسته! موردی که اگر من رعایت میکردم و 50-50 ها رو هم درست جواب میدادم میانگین درصدهام معادل رتبه 5 اون سال میشد! (میانگین من 69درصد بود) که با همین اشتباهات رتبه 15 رو کسب کردم! چون در این آزمون به 1 سوال پاسخ ندادن یا پاسخ غلط دادن میتونه به جابجایی رتبه حتی تا 3-2 رده هم منجر بشه! پس در پاسخ ها خیلی دقت کرده و وسواس به خرج بدید، و برای اصلاح اون هم 10 برابر بیشتر دقت کنید.

درصدهام هم نهایتاً اینطور بودند: زبان 44 ،‌ ایستایی 70 ،‌ مدیریت 87 ، مصالح 56. جالبه که سیستم های ساختمانی گروه تکنولوژی رو 45 و طراحی فنی رو هم 44 زده بودم!!

در هر صورت اون آزمون هم تمام شد و به خاطره پیوست. خاطره ای که به لطف خدا برای من خوشایند و خوب تمام شد. اول خرداد ماه نتایج اعلام شد و یکی از شیرین ترین لحاظ زندگی من و خانواده ام رقم خورد. امیدوارم برای شما هم خیلی خوب و عالی تمام بشه.و انشاءالله خردادماه سال آینده این شما باشید که اینچنین خاطره ای رو در دفتر زندگیتون ثبت میکنید.

برای همگی شما عزیزان آرزوی موفقیت دارم. مواظب خودتون باشید."

یکی از بچه ها لطف کرد تصویر وسایلی رو که در روز آزمون برای جلسه کنکور مورد نیاز هست رو در قالب یک عکس برای من ارسال کرد که در اختیار شما عزیزان قرار بدم. با این آرزو که آزمون خوبی داشته باشید و خوشحال از جلسه آزمون بیرون بیایید.

نوع مطلب : تجربیات و شیوه مطالعه، 
برچسب ها : آزمون کارشناسی ارشد، تجربه، زبان، ایستایی، مدیریت، مصالح، وسایل مورد نیاز، کنکور، دفترچه، زمان،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 18 بهمن 1391 10:05 بعد از ظهر
با تشکر فراوان از آقای مهندس شکوهی برای دلسوزی ها و کمک هاشون و آقای مهندس شریفی برای جزوه های عالیشون
چهارشنبه 18 بهمن 1391 08:17 بعد از ظهر
به علت تعدد کاراکتر ها مجبور شدم در سه پست اون رو ارسال کنم ...
با تشکر
سینا شریفی
حسین شکوهی
سپاس از آقای مهندس شریفی عزیز...
چهارشنبه 18 بهمن 1391 08:16 بعد از ظهر
سخن رو کوتاه کنم – حتما جناب شکوهی عزیز در طی این مدت راهنمایی هایی بس بهتر و جامع تر رو در اختیارتون قرار دادند
اما به عنوان آخرین نکته برای دیگر واحدهای امتحانی به مانند :"ایستائی و فن ساختمان" که شامل 25 تست هستند ما فرمول ..... 25-15-5-5 رو خواهیم داشت ...
یعنی 5 سوال رو نیاز نیست جواب بدیم – 5 سوال تاثیر گذار خواهیم داشت که قطعا بین دو گزینه برای انتخاب گیر کرده ایم و اینکه 15 سوال رو هم به آسونی می تونیم جواب بدیم – با 15 جواب صحیح ما به درصد 60 خواهیم رسید و اون 5 تا سوال باقی مانده در قبولی ما تاثیر گذار خواهند بود و این جاست که رتبه های تعیین خواهد شد – پس با دقت کافی و روحیه ای قوی به آن 5 سوال جواب بدین چون سرنوشت شما به اون 5 سوال باقی بستگی خواهد داشت – زیرا شما با 5 جواب صحیح از میان اون 5 تست باقی مانده در این واحد، به درصد ارزشمند 80 خواهید رسید ...
پس با یه محاسبه سر انگشتی به ازای کسر 10 سوال از واحد زبان و 15 سوال از مجموع دروس تخصصی، ما فردا تنها با 80 سوال سرو کله خواهیم داشت – پس ایمان بیاریم که "کنکور آسان است"
با آرزوی توفیق روز افزون برای تمامی داوطلبین گرامی

سینا شریفی
17-11-1391
چهارشنبه 18 بهمن 1391 08:15 بعد از ظهر
نکته ای که بنده همیشه به داوطلبین آزمون تکنولوژی و انرژی سر کلاس هایم متذکر می شم- بحث خرد کردن تست های واحد های امتحانی ست ...
خرد کردن به این معنی که برای قبولی در این آزمون نیازی به پاسخگویی به تمامی سوالات نیست ...
عزیزان شما برای قبولی در این آزمون تنها به 15 تست صحیح در واحد امتحانی زبان نیاز خواهید داشت و نه بیشتر – بنابراین شما فردا سر جلسه آزمون حتی اگه 5 سوال اول زبان رو هم ندونستین نباید دچار استرس بشید، چون شما از 25 سوال باقی مانده تنها به 15 جواب صحیح برای قبولی نیاز خواهید داشت.
پس این فرمول در خاطرتون باشه ----- برای واحد زبان ........... 30-15-5-10
یعنی ما 10 سوال رو نباید جواب بدیم( دقت کنید عزیزان نباید جواب بدیم، یعنی زمان رو بی خودی سر این تست های- به قول همکار عزیز جناب احسان سروش نیا – "مرد افکن" نباید از دست بدیم) ...
5 سوال رو برای سوپاپ اطمینان نگه می داریم و تنها به 15 سوال جواب می دیم؛ زیرا 15 جواب صحیح مارو به درصد 50 خواهند رسوند و همین برای قبولی کافیست ...( اما به شرط درصد نمره 75 به بالا در دیگر واحد های امتحانی- که دستیابی به آن کار سختی نیست) ...

چهارشنبه 18 بهمن 1391 08:15 بعد از ظهر
با کسب اجازه از جناب شکوهی عزیز
خواستم نکته ای رو عرض کنم خدمت داوطلبین عزیز ...
فردا صبح بعد مدت ها انتظار به پایان می رسه و تمامی داوطلبین نتیجه زحمات یک ساله و شاید چندین ساله خود رو می بینند...
در درجه اول برا تمامی داوطلبین در تمامی مراحل زندگی که کنکور جز کوچکی از آن است ، آرزوی توفیق دارم ...
قبولی در آزمون هنرهای ساخت تنها به خوندن زیاد نیست - تنها به دسترسی به تمامی مطالب نیست - تنها به شانس نیست و از همه مهمتر تنها به خواست دیگری هم نیست ...
چه بسیار داوطلبینی که شب و روزشون رو به هم دوختن اما نتیجه مطلوب رو به دست نیاوردن و اونو به گردن تقدیر انداخته اند ...
نکته اصلی در قبولی آزمون هنرهای ساخت تسلط بر روحیه و تمرکز بر اراده ی خویش است .
فردا که سر جلسه آزمون خواهید رفت بدون استثناء در تمامی 75 سؤال تخصصی رشته تون، در 4 گزینه ، دو گزینه غلط وجود خواهد داشت که تشخیص آن‌ها در کسری از ثانیه امکان پذیر خواهد بود و تنها تمرکز بر روی داشته‌هایتان باعث می‌شود که از بین دو گزینه باقی مانده به جواب صحیح برسید...
نکته دیگر در رابطه با آزمون فردا – حتماً سؤالاتی وجود خواهد داشت که هیچ یک از داوطلبین توو هیچ کدوم از منابع معرفی شده اون رو ندیدن – پس با دیدن همچین سوالاتی که ممکن است بعضا تعداد اون ها به 7-8 تا هم برسه به هیچ عنوان اجازه ندید که استرس به سراغتون بیاد – چون این نا آشنا بودن تست، تنها برای شما نیست و برای تمامی داوطلبین به همین گونه می باشد .
چهارشنبه 18 بهمن 1391 06:26 بعد از ظهر
در هیاهوی زندگی دریافتم چه دویدن هایی که فقط پاهایم را از من گرفت درحالیکه گویی ایستاده بودم چه غصه هایی که فقط سپیدی مویم حاصل شد درحالیکه قصه ای کودکانه بیش نبوددریافتم کسی هست که اگر بخواهد میشودواگر نه،نمیشودبه همین سادگى!
چهارشنبه 18 بهمن 1391 12:57 بعد از ظهر
ستایش خدایی را که به حواس درک نشود ،وهیچ مکان را گنجایش او نیست ،وهیچ چشمی اورا دیدن نتواند ،وهیچ پرده ای وی را پوشیدن نتواند ،به حادث بودن آفریدگان خود بر قدیم بودنش راه می نماید ،وبه پدید آوردن آنها بر هستی خویش گواه است ،همانند بودن آفریدگانش به یکدیگر دلیل بر بی همانندی اوست ،خدایی که وعده هایش صادق ،وفراتر از آن است که بر بندگان خود ستم ورزد ،با آفریدگان خود به داد رفتار می کند،وهر حکم او از روی عدالت است،با آرزوی موفقیت در صبح فردا...
حسین شکوهی
انشاالله...
چهارشنبه 18 بهمن 1391 09:52 قبل از ظهر
توفقط بخواه وآرزو كن و پیشاپیش شادباش و شكرگذارچراكه خداوندنه به قدررویاهاكه به اندازه ایمان واطمینان توست كه می بخشد
چهارشنبه 18 بهمن 1391 09:51 قبل از ظهر
salam be hame modirane ayande
akharin rooze, shayad kheilia esteres daran, kheilia na omidan, kheilia ham por omido por energy
ye edeiam az in guruhaye balai daran hesab ketab mikonan farda chandta hadeaghal bezanan, ta ghabol shan, mikham begam hesab ketabe alaki nakonid, besparidesh be khoda, etemad konid be khoda begid khodaya man 1ghadamamo omadam, hala baghiash ba to, miram ba etminane be to na mikham beshmoram chandta soal daram mizanam na mikham darsadi hesab konam, na chize dg
hame hesab ketabam ba to
doostaye aziz (shayad ma tu azmun raghibe ham bashim ama doostim) farda kesi barandast ke ba etemad be khoda mire jelo na kesi ke ba etemad be khod va ba etemad be etelate khod
be ghole khoda! az jai ke fekresham nemikonid behetun komak mikonam, va khoda gofte ke kesai moafaq mishavand ke iman dashte bashan!

تماس با ما
تماس با ما
تــقـویـم
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه
 

ابزار هدایت به بالای صفحه

تحلیل آمار سایت و وبلاگ