مدیریت پروژه و ساخت
وبلاگ راهنمای کنکور کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت
درباره وبلاگ


این وبلاگ قراره برای کمک به داوطلبین کنکور مدیریت پروژه و ساخت ، و خصوصا دوستان عزیزی که به منابع کامل دسترسی ندارند، فعالیت کرده و امیدواریم که محلی بشه تا رتبه های برتر آزمون کارشناسی ارشد 1391 بتونن اینجا جمع بشن و تمام تجربیاتشون رو در اختیار داوطلبین این آزمون برای سال 1392 قرار بدن.
-----------------------------------
به لطف رتبه های برتر آزمون کارشناسی ارشد 1392، فعالیت وبلاگ تا آزمون کارشناسی ارشد 1393 نیز ادامه خواهد یافت.
-----------------------------------
خوشبختانه بازهم دوستان عزیز رتبه برتر لطف کردند و با ما همراه شدند که بتونیم تا آزمون 1394 هم با شما باشیم.
----------------------------------
ان‌شاءالله تا آزمون 1395 نیز با شما خواهیم بود.

تلگرام بنده:
telegram.me/hosseinshokouhi

مدیر وبلاگ : حسین شکوهی
نویسندگان
سه شنبه 16 تیر 1394

سلام به همه دوستان عزیز

در کلام اول خداوند رو سپاس میگم که من رو در راهی که انتخاب کردم هدایت و یاری کرد.

همچنین ممنون از آقای شکوهی که به من پیشنهاد دادند در وبلاگشون همکاری داشته باشم و بتونم تجربیاتم رو در اختیار دواطلبان سال آینده کنکور ارشد مدیریت پروژه قرار بدم.

من پریسا امیرتاش، فارغ التحصیل کارشناسی معماری از دانشگاه هنر تهران هستم، آبان ماه ۸۶ فارغ التحصیل شدم و پس از آن تقریبا ۷ سال را در یک شرکت طراحی و اجرای سازه‌های پارچه‌ای مشغول به کار بودم طی این سال‌ها یک دوره فوق لیسانس نیمه حضوری مهندسی سازه پارچه‌ای را گذراندم، اما سال گذشته به دلیل محدود بودن بیش از اندازه حوزه سازه پارچه‌ای و همچنین مشکلاتی که رشته معماری داره و همه‌مون میدونیم، تصمیم به تغییر در زمینه فعالیتم گرفتم و با توجه به سوابق کاری، بررسی شرایط و گزینه‌های مختلف به این نتیجه رسیدم که بهترین انتخاب برای ادامه تحصیل من از معماری، رشته مدیریت پروژه و ساخت است.

با این مقدمه قصد دارم در پست اول بیش از نکات و مطالب مطالعاتی در مورد هدف از انتخاب این رشته و آینده کاری و انتظاراتمون صحبت کنم. ممکنه شما در این لحظه تصمیم نهایی خود را گرفته باشید اما با توجه به مسیر سختی که در پیش خواهید داشت، به نظرم بهتره یک بار دیگه به خودتون فرصت بدید و دقیق تر آینده رو برای خودتون تصویر کنید. مطالعه و تحقیق بیشتر در رابطه با مسیری که قراره در این چند ماه تا کنکور، پس از اون ۲ سال در دانشگاه و نهایتا عمر حرفه‌ای خود طی کنید. بعضی از ما در مسیر قبلی‌ای که داشتیم اونقدر موفق نبوده‌ایم و الان در این تصوریم که این رشته اون مسیری است که موفقیت مورد انتظار ما رو فرآهم خواهد کرد. باید آرزو کنیم که بعد از این سال سخت کنکور، ۲ سال سخت درس خوندن و یکی دو سالی که شروع میکنیم به کار کردن دوباره یک لحظه نرسیم به اینکه این مسیر غلط بود و ما وقتمون رو تلف کردیم: این رشته بازار کار خوبی نداره، من علاقه زیادی به این رشته ندارم یا هر چی …

من خودم تحقیقاتی کردم و نتایجی گرفتم که الان به نظرم میرسه خیلی باید جدی تر میبود. در یکی دو پاراگراف برخی نتایجی که بهش رسیدم رو براتون مطرح میکنم. از دوستان با سابقه تر هم میخواهم که این موارد رو تکمیل کنند:

 

دوره تحصیل و پس از آن، محیط کار رشته مدیریت پروژه به کلی با گرایش‌های مختلف معماری و تکنولوژی و انرژی متفاوته و از حال و هوای طراحی و هنر معماری فاصله داره و در واقع ارتباط نزدیک و حتی گاهی مرز غیرقابل تشخیصی با تخصص فارغ التحصیلان رشته صنایع، به خصوص در زمان شروع به کار داره، چرا که ما در بدو امر امکان ورود به پست پر مسئولیت و سخت مدیر پروژه را نخواهیم داشت، شغلی که در ابتدا به آن وارد خواهیم شد عمده فعالیت‌های آن در حوزه کنترل پروژه و هماهنگی و گزارش دهی خواهد بود. کارشناسان کنترل پروژه مسئول ارائه گزارش به مدیر پروژه هستند و مدیر پروژه مسئولیت ها و اختیارات بسیار گسترده‌تری دارد. پس از این است که امید است راه ما از بچه‌های صنایع جدا بشود و ما در مسیر درست تعریف شده رشته مدیریت پروژه قرار بگیریم و با گذشت چند سال و کسب تجربه میتوانیم با ارتقاء شغلی مدیر پروژه باشیم.

بسیار مفیده اگر سری به دفاتر کنترل و مدیریت پروژه در شرکت‌ها با تخصص‌های مختلف بزنید و اطلاعات بیشتری در رابطه با نوع فعالیت آنها کسب کنید. در نظر داشته باشید ما هنگام درخواست کار باید با بچه‌های صنایع که عمده موقعیت‌های شغلی برای آن‌ها تعریف شده است رقابت کنیم در حالی که اونها تقریبا بخش زیادی از دوره لیسانس همین مباحثی که ما تازه با اونها آشنا می‌شویم رو خونده اند. پس از اون ما با تخصص متفاوتی که در حوزه مدیریت پروژه و مهم‌تر صنعت ساختمان داریم باید راهمون رو از مدیران پروژه‌های صنعتی جدا کنیم.

اما در مورد کنکور و منابع، بررسی‌ها و تجربه من نشون میده که رشته مدیریت پروژه سخت‌ترین گزینه در میان رشته‌های سه گانه کنکور هنرهای ساخت است و به این دلیل که اولا مباحث تخصصی دو رشته دیگر (تکنولوژی و انرژی) مباحثی آشنا هستند که در دوره کارشناسی کم و بیش به آن ها پرداخته شده است و ثانیا داوطلبان مدیریت پروژه ضروریست علاوه بر منابع مدیریت کارگاهی کلیه منابع مربوط به  دو رشته دیگر را (البته به استثنای منابع تنظیم شرایط محیطی) به طور کامل مطالعه کنند و ثالثا همونطور که از سوابق و رتبه های کنکورهای سال های قبل مشخص است مبحث زبان نقش بسیار تعیین کننده و پررنگی در قبولی در این رشته پیدا کرده است و لازم است زمان و انرژی ویژه‌ای به مطالعه زبان اختصاص یابد و در نهایت مبحث مدیریت کارگاهی که بخش اعظم مطالعات رو تشکیل میده مبحث بسیار گسترده و تازه‌ای است که متاسفانه از دید من عنوانش به درستی معرف محتوای آن نیست.

 

تمام این موارد رو به جهت آشنا کردن دوستان با راهی که انتخاب کردند و آنچه خودم با آن رو به رو شدم و تجربه کردم بیان کردم و قصدم ایجاد ترس یا نگرانی برای دوستان نیست و صرفا به این منظور است دوستان آگاهانه در مسیری روشن قدم بگذارند نه اینکه با ورود به یک مسیر سخت بدون انگیزه و آگاهی کافی در میانه راه سرخورده بشوند و انگیزه شون رو از دست بدهند. با انگیزه و آگاهی وارد بشید و خود تلاش بکنید و موفق باشید ایشالا.

 

در آخر یک توضیح مهم در مورد شرایط خودم. من کار تمام وقت داشتم وقتی تصمیم گرفتم کنکور شرکت کنم. از ابتدای تیرماه کتاب کنترل پروژه شیرمحمدی رو دستم گرفتم. آخر تیر کلاسها شروع شد. دو ماهی که کلاس داشتم زود از کار میومدم بیرون و سر کلاس میرفتم و فرصتی هم برای درس خوندن نداشتم. بعد از تمام شدن کلاسها بعد از کار میرفتم کتابخونه و از نیمه آذر هم مرخصی گرفتم و مفید روزی ۱۰ ساعت درس خوندم تا ۱۵ بهمن که کنکور بود. در ضمن متاهلم و مسولیت‌هایی در خونه دارم. به نظرم میرسه که واقعاْ نسبت به برخی از دوستان وقت زیادی نداشتم و چون این رو میدونستم تلاش کردم مطالب رو خلاصه بخونم و از وقت‌هام درست استفاده کنم.

پوزش از تطویل کلام. در پست بعدی ان‌شاءالله بیشتر در مورد منابع و مطالعه زبان توضیح خواهم داد.

نوع مطلب : زبان، ایستایی، اطلاع رسانی، مواد و مصالح، مدیریت کارگاهی، تجربیات و شیوه مطالعه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 28 شهریور 1395 01:53 بعد از ظهر
سلام
خانم امیر تاش با توجه به این موضوع که خیلی از دوستان مثل من شاغل تمام وقت هستن و شرایطی مثل شما رو دارند اگر لطف کنید بیشتر ازاین جهت راهنمایی بفرمائید ممنون میشم.
شنبه 16 آبان 1394 01:40 بعد از ظهر
با سلام به دوستان عزیز
كتاب تست در مورد مدیریت كارگاهی چه كتابی خوبه؟
آیا كتاب تست كنترل پروژه دكتر سبزه بین خوبه یا نه؟
لطفا راهنمایی كنین.
پنجشنبه 7 آبان 1394 07:27 بعد از ظهر
سلام
خانم امیرتاش میشه خواهش کنم لطفا با میل باتون در ارتباط باشم چون خیلی دسترسی به نت ندارم مجبورم گاهی فقط میل هام رو چک کنم.
ممنون میشم
شنبه 21 شهریور 1394 07:09 بعد از ظهر
با سلام خدمت خانم امیرتاش
میخواستم بدونم کدوم کلاس کنکور رو شرکت کردین
من امسال اصلا نخونده بودم با 1300 مجاز شدم بخوام امسال رو بخونم قبول بشم کدوم منبع رو پیشنهاد میکنید
دوشنبه 16 شهریور 1394 09:45 قبل از ظهر
بادرود
من لیسانس عمران هستم و به شغل شریف پیمانکاری مشغولم با شرکت خودم که درامد خیلی خوب و رو به رشدی هم دارم.
سال قبل خوندم رتبم 90 شد
سوالم اینه که ایا ارزش داره امسالم دقت بگذارم و بخونم برای دانشگاه تهران و بعد دو سال واسه دکتری یا اینکه همین وقت رو بگذارم رو تسلط روی کارم و مناقصه و وضعیت نویسی و انالیز پروژه ها که بدردم میخوره و سود اوره ؟
ممنونم
دوشنبه 19 مرداد 1394 10:29 قبل از ظهر
سلام خانم امیر تاش من به تازگی در کارشناسی معماری فاراغاتحصیل شدم وخدمت سربازی هم نرفتم وفقط یکسال برای کنکور ارشد فرصت دارم از همون اول قبل ازین که وارد دانشگاه بشم به رشته صنایع خیلی علاقه داشتم ولی ازروی هوس رشته معماری وانتخاب کردم ولی بعد کم کم باهاش کنار اومدم وبهش علاقمند شدم الان فرصتی پیش اومده تا بتونم در حیطه کنترل پروژه و مدیریت پروژه که هم شبیه به رشته صنایع است شانس خودمو تو کنکورامتحان کنم ولی از طرفی چون به معماری هم علاقه زیادی پیدا کردم الان اولویت من بازار کار هست از هر کدوم ار اساتید که سوال میکنم ی نطر میدن ولی شرایط شما شبیه من هست یعنی کرشناسی معماری خوندید وتجربه کاری هم دارید (که البته من ندارم )والان هم مشغول تحصیل در رشته مدیریت پروژه هستید . میخواستم بپرسم اگر شخصد دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری باشه ودوره مدیریت پروزه رو هم (دوره کوتاه مدت)رو گذرونده باشه شانسش در بازار کار بیشتره یا کسی که صرفامدرک مدیریت پروژه رو داره (با توجه به اینکه رشته مدیریت پروژه وساخت فقط در دانشگاه های معتبر دولتی هست) چون یک سری از اساتید معماری میگن با گرفتن مدرک دور همدیریت پروژه هم میتوان در حیطه مشغول شد همینه که منو خیلی به شک انداخته اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.
پریسا امیرتاش
انشالله که تو ایمیل ها به جواب مطلوب رسیده باشین.
دوشنبه 12 مرداد 1394 11:20 بعد از ظهر
سلام خانوم امیرتاش..وقتتون بخیر.. یکی دو روزه تصمیم گرفتم ارشد مدیریت پروژه بخونم.. دارم برنامه ریزی میکنم.. با توجه به تغییر زمانبندی کنکور، دور اول مطالعه منابع رو کی تموم کنم؟
پیشاپیش بابت پاسختون متشکرم
پریسا امیرتاش
انشالله که موفق باشین
اینکه دور اول مطالعه کی باید تمام بشه و تعداد دور مطالعه چند بار باشه واقعا یک موضوع کاملا شخصیه و شما از سوابق تحصیلیتون و شناختی که از خودتون دارین باید برنامه ریزی کنین، حالت بهینه که مشاوران توصیه میکردند البته در زمانی که کنکور نیمه بهمن بود این بود که اوایل آبان دور اول مطالعه تموم شده باشه و حدود ۳ ماه وقت برای مرور دوم و سوم و ... زمان داشته باشین، الان که کنکور نیمه اردیبهشته و از الان ۹ ماه تا کنکور مونده،با توجه به اینکه عید هم اون وسطه بهتره دور اولتون رو حدودا ۴ ماهه تموم کنین و باقی زمان رو فشرده تر به مرور بپردازین.
دوشنبه 12 مرداد 1394 09:33 قبل از ظهر
سلام
از کجا میشه فهمید که کنکور چه تغییر یا تغییراتی خواد داشت که جای سه روز، طی دو روز برگزار میشه؟
یکشنبه 11 مرداد 1394 06:03 بعد از ظهر
بچه ها منتظر خبر های تکاندهنده ی بعدیم باشید من که قبلا هم گفته بودم تغییر می کنه
یکشنبه 11 مرداد 1394 05:50 بعد از ظهر
آزمون که افتاد اردیبهشت، رسما سنجش هم اعلام کرده، خدا میدونه قراره چه تغییراتی توی منابع بیفته.کسی دلیل جابه جایی رو نمیدونه؟
یکشنبه 11 مرداد 1394 04:15 بعد از ظهر
دوستان كسى خبر داره تغییراتى كه گفتن تو آزمون ارشد ایجاد میكنین چیه؟ تاریخش كه عوض شد، حالا تغییرات آزمون چیه؟ من كه خیلى استرس گرفتم، خدا میدونه میخوان چى كار كنن، اینم از شانس ما
كاش دوستانى كه تو دانشگاه یا كلاسا به اساتید دسترسى دارن یه پرس و جویى بكنن، من كه دیگه تحمل ندارم امسالم تلاش كنم و نتیجه نگیرم :(
یکشنبه 11 مرداد 1394 03:19 بعد از ظهر
سلام،دوستان گرامی اطلاعیه سنجش رو دیدید در مورد برگزاری آزمون های 95 هستش،کارشناسی ارشد 16و17/2/95 تاریخش هست،شایعه ها درست از آب در اومدن اینبار مثل اینکه،میبینم سایت چرا سوت و کوره،برو بچه ها رفتین تعطیلات؟؟؟؟؟؟؟؟
جمعه 9 مرداد 1394 01:41 بعد از ظهر
با سلام و تشکر فراوان خدمت خانم امیرتاش.... میخاسم یه درخواست ازتون کنم. اگه واستون مقدور باشه, لطف کنید یه پست بزارید واسمون و ترتیبی که باید کتابا رو بخونیم و فصل های مهمترشونو همون طور که برای بتن گفتید, توضیح بدید... . خیلی خیلی ممنون میشم
پریسا امیرتاش
سلام آقا امید
من سعی میکنم تا جایی که اطلاعات داشته باشم و از اطلاعاتم مطمین باشم با کمال میل در اختیار دوستان قرار بدم، در مورد ترتیب مطالب و فصول کتاب های دو مبحث ایستایی و مدیریت من همون طور که توضیح دادم کلاس میرفتم و به دلیل مشغله ای که داشتم مطالعه ام متمرکز بر جزوات بود که خلاصه ای از کتاب ها بودند و در نتیجه من حتی بعضی از کتاب ها رو نداشتم که بخوام فصل بندی مطالب رو دقیق بدونم،شاید اگر پست های سایر دوستان نویسنده در وبلاگ رو مطالعه کنین این نکات مورد نظر شما باشه بینشون.
جمعه 9 مرداد 1394 12:43 بعد از ظهر
سلام خانم امیر تاش
من کتاب سازه در معماری و نصفه خوندم ولش کردم کتاب درک رفتار سازه هام همینطور
کلن از نظر سازه ایستایی پایه ضعیفی دارم
خواستم بپرسم یه کتاب که از صفر شرو کنه رو بهم معرفی کنید یا اگه جزوه باشه خیلی بهتر
برای درس زبان تخصصی از چه کتابی خوندید من خودم خواستم فلش کارت بسازم ولی خیلی وقت گیر
یه سوال دیگه بچه های شهرستانی دسترسی کمی به جزوات دارن میشه تو این سایت یه راه حلی براش پیدا کرد مثلا اسکن جزوات رو سایت گذاشت؟!
ممنون از راهنمایتون
پریسا امیرتاشسلام فایزه جان
در مورد ایستایی تا اونجایی که من میدونم کتاب ها موضوعی هستن یعنی کتابی که به طور جامع همه مباحث رو در برگرفته باشه کمتر هست و در واقع همین دو کتابی که شما اسم بردین که نیمه کاره مطالعه کردین کتب پایه ای و جامع هستند که به نظرم بد نیست با صبر و حوصله بیشتر مجدد سعی کنین مطالعه کنین، اگر با نثر کتاب ها مشکل دارین کتاب دو جلدی ایستایی و فن ساختمان تالیف دکتر مجتبی فاطمی هم هست، یکی از دوستان پارسال برای کنکور مطالعه کرده بود و از کیفیت مطالب راضی بود.
در مورد زبان پست کاملی امروز یا فردا خواهم گذاشت.
شنبه 3 مرداد 1394 04:48 بعد از ظهر
سرکار خانم امیرتاش، میشه لطف کنید و بزرگوارانه، پست مربوط به زبان رو زودتر قرار بدین؟
خیلی ممنون از زحماتتون
پریسا امیرتاش
بله حتما ببخشید کمی طول کشید، به زودی پست زبان رو خواهم گذاشت
چهارشنبه 31 تیر 1394 09:45 بعد از ظهر
سلام
خانم امیرتاش واقعا از شما ممنونم بخاطر متنی که درباره رشته نوشتید،از مدیر وبلاگ هم این خواهش رو داشتم که پستی رو به معرفی رشته از منظر دوستان فعال در همین وبلاگ اختصاص بدهند برای آشنایی بیشتر با این رشته از طریق تجربه عینی رتبه های برتر که احتمالا الان تعدادیشون هم وارد بازار کار شدند و یا فارغ التحصیل شده اند،چون مثلا بنده الان ترم 4 هستم و خیلی دوست دارم که در این رشته ادامه تحصیل بدم و چنین مطلبی میتونه خیلی برای من تاثیر گذار باشه.
پریسا امیرتاش
خواهش میکنم امیدوارم که کمکی بوده باشه و پیشنهادتون هم به نظرم خیلی خوبه انشالله مدیران سابت ترتیب اثر خواهند داد.
چهارشنبه 31 تیر 1394 02:22 قبل از ظهر
سلام،شما از نشریه 55 فقط فصل دوم رو خوندین؟ کتابهای ایستایی خود کتاب رو مطالعه میکردی، یا جزوه های کلاس کنکور؟
سپاس
پریسا امیرتاش
سلام
بله از نشریه ۵۵ فقط فصل دوم رو خوندم و در مورد ایستایی عمدتا جزوه مطالعه کردم
یکشنبه 28 تیر 1394 12:56 قبل از ظهر
دوستان اگه اردیبهشت باشه همه برنامه ها بهم میخوره... .میخام ترم بعدمو مرخصی بگیرم... اخه نمیشه که اینقدر دیر تغییر به این مهمی رو اعلام کنن... .
پریسا امیرتاش
من هم با نظر آقای شکوهی موافقم که تنها مرجع قابل استناد سایت سازمان سنجش است و چنین جا به جایی مهم و تعیین کننده ای در اخبار منابعی غیر از این سایت به نظر من نمیتونه درست باشه
شنبه 27 تیر 1394 02:03 قبل از ظهر
سلام خانم امیرتاش
ممنون از راهنماییتون
من یه سوالایی داشتم که کلی فکرم رو مشغول کرده اونم اینکه ما یه استادی داشتیم که خودشون داور اسکیس بودن میگفتن واسه کنکور معماری باید پول خرج کنی.یعنی اینکه تو کلاسایی که بعضی از موسسات باقیمت بالا میزارن شرکت کنی بعدش همون استادا مطالب خیلی خیلی نزدیک به سوالای کنکور رو اون جلسات آخر بهتون میگن. یعنی یه جورایی لابی گری در کنکور!!خودم یه دوستی داشتم که ارشد معماری با همین روش قبول شدن حدود 2تمن هزینه ی کلاس اسکیس داد و بعدشم اون جلسات آخر استادشون موضوع اسکیس کنکور رو بهشون گفته بود.به همین سادگی ...میخواستم بدونم یه همچین کلاسایی برای کنکور مدیریت هست یا نه ؟ممنون
پریسا امیرتاش
سلام آقا امیر
واللا چنین چیزی در این حد که بخواهند مستقیما سوالی که در کنکور قراره بیاد رو در جلسات آخر مطرح بکنند،خیر، من در کلاس ها شرکت کردم و ویژگی اصلیشون اراپه مطالب مبسوط کتاب ها به طور خلاصه و موجز و طبقه بندی بر اساس اهمیت با توجه به سوابق کنکورهای سال قبل بود و اگر هم تاکید بیشتری بر مطلبی میشد بر اساس گمانه زنی بود،‌مثلا اینکه کتابی که جدید چاپ شده آیا ممکنه سوالی ازش بیاد یا هر کدوم از کتاب ها با توجه به آمارهای سال های گذشته چقدر مورد توجه طراحان سوالات بوده و اینها همه فرضیات بودند که ممکن بود بعضیش درست باشه و بعضی غلط، مثال زنده اش هم در مورد کتاب فن شناسی دکتر گلابچی بود که احتمال ضعیفی میدادند که در کنکور ازش سوال بیاد اما فکر میکنم ۳ سوال از ۳۰ سوال ایستایی مربوط به این کتاب بود.
جمعه 26 تیر 1394 05:40 بعد از ظهر
آقا رضا کجا نوشته کنکور ارشد اردیبهشته 95 ؟؟
حسین شکوهی
خبر قبلی نادرسته!
پنجشنبه 25 تیر 1394 12:41 بعد از ظهر
با سلام
خانوم مهندس تمرین های کتاب مدیریت و کنترل پروژه آقای شیر محمدی مهم هستند ؟ باید حلشون کنیم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
با سپاس
پریسا امیرتاش
سلام
کتاب کنترل پروژه آقای شیرمحمدی در فصول آخر وارد یکسری محاسبات پیچیده میشه که اصلا برای ما لازم نیست، من سعی کردم برای فهم خودم از مطالب، به خصوص تمرینات ترسیم شبکه رو تا حد ممکن حل کنم که مسلط بشم،همشون هم مهم نیست اما چون من اوایل مطالعه ام این کتاب رو خوندم و هنوز سوالات کنکور رو ندیده بودم شاید بیش از نیاز وقت گذاشته باشم اما به هر حال مبحث زمان و ترسیم شبکه مهم است و هر چه مسلط تر باشین روش ضرر نمیکنین
چهارشنبه 24 تیر 1394 06:15 بعد از ظهر
پریسا خانم,کتاب بتن رو کامل خوندید؟ کدوم قسمتهاشو بخونیم؟
پریسا امیرتاش
خیر نیازی به مطالعه کل کتاب نیست،من فقط فصول ۱و۲ و در ادامه تصاویر و عنوانین زیر تصاویر رو مطالعه کردم، فصل ۱ مهم ترین و پر سوال ترین بخش کتابه، بهتره به جای ۱-۲ بار خوندن کل کتاب فصل ۱ رو بارها بخونید
چهارشنبه 24 تیر 1394 12:31 قبل از ظهر
سلام خانوم امیرتاش... و تشکر از حضورتون... میخاسم لطف کنید و یه توضیحی راجع به کلاسهای کنکوری که رفتید بدید. کجا بودن؟ موثر بودن؟ راضی بودید؟
پریسا امیرتاش
سلام آقا امید
من ترجیح میدم اینجا در وبلاگ توضیح زیادی در مورد کلاس کنکور ندم که هم وجه تبلیغاتی پیدا نکنه و هم دوستانی که دسترسی به کلاس ها ندارند تصور نکنند که راه موفقیتشون بدون کلاس رفتن بسته است،اینکه در پست اشاره به کلاس کردم چون حقیقت بود و میخواستم تصویر روشنی از راهی که رفتم به دوستان ارایه کنم و فقط در یک جمله میشه گفت برای من با توجه به مجموع شرایط کلاس کنکور گزینه خوب بود و کمک کننده بود.
دوشنبه 22 تیر 1394 12:18 قبل از ظهر
سلام پریسا خانم
شما در مورد کار رشته گفتین که باید با بچه های صنایع رقابت کنیم، اما مگه رشته ما مربوط به کار ساخت و ساز نیست و مگه نباید در کارهای ساختمانی اشتغال داشته باشیم؟ بخاطر همین من ارتباط بین مدیر پروژه و ساخت و فارغ التحصیلان صنایع رو متوجه نمیشم!
پریسا امیرتاش
بله ما لازمه در ابتدا با بچه های صنایع و عمران رقابت کنیم، کنترل پروژه تخصص فارق التحصیلان صنایع هست و اونها میتونن در شرکت ها با هر تخصصی از جمله ساختمان، IT ، واحدهای صنعتی و ... در کنار مدیران تخصصی مسیول کنترل و هدایت پروژه ها باشند، بچه های عمران هم تخصص کار ساخت و ساز دارند و این شغل برای اونها هم تعریف شده اما همونطور که در متن هم توضیح دادم فارق التحصیلان معماری برتری دانش تخصصی ساختمان رو نسبت به بچه های صنایع دارند و اگر بتوانند مهارت های کنترل و مدیریت پروژه خودشون رو ارتقا بدهند و در رقابت پذیرش در مشاغل مرتبط هم برنده باشند حتما می توانند گزینه بهتری برای شرکت های متخصص در حوزه ساخت و ساز باشند و ضمنا فارق التحصیلان مدیریت پروژه و ساخت محدود به شرکت های ساختمانی هم نیستند و در شرکت های با تخصص های دیگر هم می توانند فعالیت کنند که این بستگی به رشته لیسانسشون و موقعیت های موجود داره ، البته این مطالب حاصل تحقیقات شخصی خودم هست و ممکنه دوستان با تجربه تر نظر متفاوتی داشته باشند.
یکشنبه 21 تیر 1394 11:31 بعد از ظهر
سلام، خسته نباشید
یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
شما این درصدی كه تو زبان زدید با خوندن تو همون چند ماه قبل از كنكور به این آمادگی رسیدید یا از قبل پایه زبانتون قوی بوده
پریسا امیرتاش
در حقیقت من پایه زبان متوسط به بالا داشتم، من سال قبل (کنکور ۹۳) به طور آزمایشی بدون مطالعه در کنکور ارشد MBA شرکت کردم و درصد زبانم ۴۳ بود، یعنی طی چند ماه آمادگی کنکور چیزی بین ۳۰-۴۰ درصد تونستم زبانم رو ارتقا بدم
شنبه 20 تیر 1394 10:33 قبل از ظهر
ببخشید تکنولوژی بتن,همون کتاب ساختمانهای بتنی گلابچی؟
پریسا امیرتاش
بله همون کتاب ساختمان های بتنی
شنبه 20 تیر 1394 10:16 قبل از ظهر
یه سوال اینکه اعداد مصالح رو حفظ میکردد
پریسا امیرتاش
مصالح اعداد زیادی داره که بخشی از اون ها بی اهمیت و کم اهمیت هستند،و حتی اگر هم یک مورد در کنکور بیاد برای شما که اولویت های مهم تری برای مطالعه دارین حفظ کردنشون حتی میتونه مضر باشه.
فقط اعداد مهم رو بلد باشید مثلا نسبت های مهم در ترکیب بتن،اجزای اصلی تشکیل دهنده سیمان،عدد اصلی و مهمی در مورد شیشه و ... ، مراجعه به تست های سال های گذشته پیش از شروع مطالعه و حتی زدن تست ها برای یک ارزیابی اولیه از اطلاعاتتون قبل از مطالعه و همینطور اینکه بدونید چه سطحی از جزییات و اعداد رو لازمه بلد باشید تا بتونید به سوالات کنکور پاسخ بدید کمک کننده است.
شنبه 20 تیر 1394 09:30 قبل از ظهر
با عرض سلام خدمت خانم امیر تاش اگر امکانش هست آدرس ایمیل شما رو داشته باشیم ممنون میشم با تشکر/.
پریسا امیرتاش
pamirtash@gmail.com
پنجشنبه 18 تیر 1394 12:53 بعد از ظهر
ضمن عرض سلام و خدا قوت، میخواستم ازتون خواهش کنم که با توجه به اهمیت درس زبان و درصد بالای شما در این درس، اگر براتون مقدور هست، زودتر به بررسی این درس بپردازین چون اکثر دوستان برای شروع مطالعه، ازین درس کار خودشون رو آغاز میکنن
با تشکر
پریسا امیرتاش
چشم حتما
پست بعدی در مورد زبان خواهد بود.
پنجشنبه 18 تیر 1394 01:31 قبل از ظهر
باسلام
خانم امیرتاش شما فرمودین که مطالعه تون خلاصه بوده لطفان توضیح دهید برای درس مصالح به چه روش و چه منابعی رو مطالعه کردید و چه توصیه ای دارید؟
با تشکر
پریسا امیرتاش
سلام
در مورد مصالح یک پست مفصل تر خواهم گذاشت،اما به طور خلاصه منابعی که خوندم رو بخوام بگم، کتاب آقای کزازی، فصل ۲ نشریه ۵۵،فصل ۱ کتاب تکنولوژی بتن دکتر گلابچی،کتاب نانو فناوری و جزواتی از اساتید مصالح هم خوندم.
غیر از اینها در برخی منابع ایستایی هم فصولی مربوط به مصالح وجود داره که مهمه، مثلا سازه های پارچه ای،پوسته ای، فناوری های نوین و ...
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30تماس با ما
تماس با ما
تــقـویـم
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه
 

ابزار هدایت به بالای صفحه

تحلیل آمار سایت و وبلاگ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic