مدیریت پروژه و ساخت
وبلاگ راهنمای کنکور کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت
درباره وبلاگ


این وبلاگ قراره برای کمک به داوطلبین کنکور مدیریت پروژه و ساخت ، و خصوصا دوستان عزیزی که به منابع کامل دسترسی ندارند، فعالیت کرده و امیدواریم که محلی بشه تا رتبه های برتر آزمون کارشناسی ارشد 1391 بتونن اینجا جمع بشن و تمام تجربیاتشون رو در اختیار داوطلبین این آزمون برای سال 1392 قرار بدن.
-----------------------------------
به لطف رتبه های برتر آزمون کارشناسی ارشد 1392، فعالیت وبلاگ تا آزمون کارشناسی ارشد 1393 نیز ادامه خواهد یافت.
-----------------------------------
خوشبختانه بازهم دوستان عزیز رتبه برتر لطف کردند و با ما همراه شدند که بتونیم تا آزمون 1394 هم با شما باشیم.
----------------------------------
ان‌شاءالله تا آزمون 1395 نیز با شما خواهیم بود.

تلگرام بنده:
telegram.me/hosseinshokouhi

مدیر وبلاگ : حسین شکوهی
نویسندگان
چهارشنبه 4 دی 1392

حرف اول:

سلام و خسته نباشید، واقعا خسته نباشید و بدونید تا خسته نشید به مقصد نمیرسید (چی گفتم! )...

بی مقدمه میگم که راه سختی رو تاحالا پشت سر گذاشتین اما به نظر خودم تا حالا 39 درصد بوده و بعد از این 61 درصد راه رو پیش رو دارین. توی مسابقه دو استقامت، آخرای راهه که نفرات برتر خودشون رو از بقیه گروه جدا می کنن و موفق میشن زودتر از مسیر پایان عبور کنن. پس یه مقدار دیگه زحمت و خستگی و بعدش ظرف 4 ساعت نتیجه این 4-5 ماه زحمت. سال گذشته همین موقع ها بود که بعد از یک ماه دوری از کنکور مجدد استارت زدم و به جرات میگم که زحمت های این یه ماه و نیم بود که رتبه 3-4 رقمیمو تبدیل به یک رقمی کرد.

فقط میتونم مثل همیشه بگم که امید و باور داشته باشین که شما هم میتونین جزو رتبه های برتر امسال باشین. این که یه مطلبی رو امروز بلد نیستین و نمیتونین به یه تست جواب بدین دلیلی نمیشه که ناامید بشین و بگین بی خیال امسال، پس باید 45 روز آینده رو صرف این کنید که مطالب نخونده رو یاد بگیرید و فراموش شده ها رو یادآوری کنید. با توجه به نزدیکی کنکور بازده این روزها چندین برابر ماه های قبله، پس با داده های امروزتون، روز کنکور رو پیش بینی نکنین. به جاش سعی کنید از این روزها استفاده کنید و کنکورتون رو بسازید.

فقط 45 روز دیگه تلاش، بعدش هر وقت به کارت دانشجویی تون نگاه کنید اندازه 450 روز آرامش پیدا می کنین!

مرور:

بحث اول اینکه تا کی به خوندن کتابای جدید ادامه بدین و بعد از اون فقط مرور کنین؟ تا زمانی که همه کتابای مهم خونده بشن. برای مثال خوندن ساختمان های بلند به مرور ارجحیت داره، اما سازه به مثابه معماری نداره. من از 15 دی شروع کردم به مرور و سقف زمانی برای خوندن کتابای جدید که پارسال برای خودم تعیین کردم، اول بهمن بود و در مورد بقیه کتابا که نخونده بودم، به جزوه هایی که تو همین وبلاگ بود بسنده کردم.

بحث دوم جمع بندیه که به کتاب خاص مراجعه کنیم یا نه؟ به نظرم بهترین منبع فقط و فقط دست نوشته ها و جمله های خودتونه. چرا که با خوندن جمله خودتون، کلیات مطلب توی ذهنتون تداعی میشه. من خلاصه هامو توی  کتاب در حاشیه صفحه ها می نوشتم و دوران مرور فقط اونا رو میخوندم و اگه یادم رفته بود یه نگاه کلی به متن کتاب هم مینداختم. مرحله بعدی توی دوران مرور خلاصه ها رو یه بار دیگه خلاصه میکردم و برای هر فصل از کتاب توی یه برگ دیگه می نوشتم که همین نوشتن یه جمع بندی کلی از مطالب بهم میداد و مرحله آخر خلاصه ای از هر کتاب رو از خلاصه فصول درمیآوردم. یعنی از جزء شروع میکردم و به کل می رسیدم. اینجوری وقتی میگفتم مدیریت تدارکات، کلیات و بعد از اون جزئیات هر بخش توی ذهنم تداعی میشد.

روش دیگه این بود که یه کتابو به صورت تصادفی ورق می زدم و اگه یه نکته رو پیدا میکردم که نخوندم یا فراموش کردم، همونجا کلیاتشو گوشه یه کاغذ 100*70 می نوشتم. بعد از اون روزی 1 ساعت رو صرف نگاه کردن به نکته های فراموش شده روی اون کاغذ می کردم و این یادآوری روزانه باعث میشد مطلب یادم بمونه.

اینطور نیست که کلا با جزوه و کتاب های جمع بندی مخالف باشم، ولی میخوام بگم با اعتماد به خودتون و منابع اصلی هم میتونین موفق بشین (نمونه ش خودم).

 

مجموعه اشتباهات من (چرا رتبه 1 نشدم؟)

تا حالا همش بحث سر موفقیت و راه های دستیابی به اون بوده، اما حالا که به گذشته نگاه می کنم، یه سری اشتباهات کلی و جزیی داشتم که اگه قرار بود امسال هم کنکور بدم، باید اونا رو برطرف می کردم. امیدوارم درس گرفتن از این اشتباهات راهی باشه برای موفقیت شما:

1-      حذف کتاب های مهم

معمولا کتاب های قدیمی تر کمتر مورد سوال واقع میشن و جای خودشون رو به کتابای جدید میدن، ولی این یه قاعده کلی نیست. یه کتاب ممکنه یه سال حذف بشه و ازش سوال نیاد ولی ممکنه همون کتاب سال دیگه جزو منابع مهم باشه، پس هیچ کتابی رو دست کم نگیرین و حداقل سعی کنین یه بار بخونینش نه اینکه کاملا بزارینش کنار. اشتباه بزرگ من حذف نشریه بود که چندسالی بود که یکی دوتا سوال بیشتر نمیومد، به خاطر همین وقتمو گذاشتم رو نانو و سر جلسه شوکه شدم! کتاب مهم دیگه طرح و ساخت بود که فکر می کردم با همون اطلاعات سیستم های اجرای پروژه میتونم سوالاشو جواب بدم، اما علیرغم اینکه سوالای ساده ای ازش مطرح شده بود هردوتاشو غلط زدم.

2-      عدم توجه کافی به کتاب های جدید

دیدگاه کلی اینه که کتابای سال اولی که تازه چاپ شدن به صورت کلی مطالعه بشن، چون سوالای کلی از اونا مطرح میشه و لازم نیست وارد جزئیات بشیم. نظری که پارسال در مورد مدیریت صنعتی داشتم و خیلی کلی و فقط در حد سرتیترها خوندمش، اما سوال های ریزی که مطرح شد باعث شد که هر پنج تاشو غلط بزنم. در کل صنعتی و طرح و ساخت باعث شدن 7 تا جواب غلط تو مدیریت داشته باشم، پس کتابای دیگه رو که حداقل یه دور خونده بودم تونستم که سوالاشو جواب بدم. امسال هم در مورد کتابای جدیدی که چاپ شدن به کلیات بسنده نکنید و سعی کنید مفهومی بخونید و بفهمید.

3-      آزمون آزمایشی

کلا هیچ آزمونی شرکت نکردم ولی اگه تو شرایط پارسال قرار بگیرم حتما یه جامعو بدون توجه به نتیجه شرکت می کنم تا با شرایط جلسه و زمان بندی و ترتیب پاسخ به سوالا آشنا بشم. (انقدر بیخیال بودم که حتی فراموش کردم با خودم ساعت ببرم سر جلسه کنکور، چه برسه به اینکه بخوام برای جواب دادن به هر بخش زمان تعیین کنم!)

4-      گرامر زبان

گرامر از اون بخش هاست که کلا یکی دو روز وقت میگیره، اما این یکی دو روز رو انقدر به تاخیر انداختم که آخرش هم نخوندم و باعث شد سوالاشو با شک جواب بدم که نتیجش خوب نشد. 5 تا سوال راحت رو از دست ندین!

5-      تمرکز بیش از حد روی کتاب هایی که دیر چاپ شدن.

فکر می کردم که کتاب هایی که ماه آخر چاپ شدن خیلی مهم باشن به خاطر همین وقت مرورم رو گذاشتم روی کتابای جدید و یه کتابی مثل صنعتی رو فدای جزئیات ارتقا دهنده کردم و سر این مساله خیلی ضربه خوردم. پس ذهنتون رو با کتابایی که بعد ازین چاپ میشن مشغول نکنید. هرچند یه مدت زمان جزیی رو برای اونا درنظر بگیرین ولی برنامه تون رو فدای این کتابا نکنین.

 

مجموعه آیین نامه ها که ممکنه ازشون سوال بیاد:

- شرایط عمومی پیمان:

منبع اصلی- فوق العاده مهم

- دستورالعمل نحوه تعدیل آحادبهای پیمان ها:

که مطلب خاصی نداره فقط یه فرموله

- آیین نامه تضمین برای معاملات دولتی:

حدودا 3-4 صفحه مهم داره- تا ماده 7 رو بخونید

- آیین نامه ارجاع کار به پیمانکاران:

سال های قبل سوال زیاد ازش اومده و مهمه. حجمش هم کمه حدودا 10 صفحه

- دستورالعمل حق بیمه قراردادهای پیمانکاری و مهندسین مشاور (نحوه محاسبه و وصول و صدور مفاحساب):

در فصل دوم بخش اول و دومش مهمه.

- لایحه قانونی منع مداخله وزرا و نمایندگان مجلس و کارمندان دولت در معاملات دولتی و کشوری:

این هم حجمش کمه حدودا 3 صفحه

قبل از اینکه این آیین نامه ها رو بخونید، سوالات مدیریت 5-6 سال گذشته رو نگاه کنید تا موقع خوندن بدونید از کدام قسمت ها سوال اومده و مهمن، پس وقتتون رو روی قسمت هایی که فکر می کنین مرتبط با بحث (مدیریت کارگاهی) نیستن و ازشون سوال نیومده، نذارین.

 

از این که کم پست میذارم معذرت میخوام، فقط میخوام به جای این که به حاشیه بپردازم و وقت شما رو بگیرم، مطالبی رو بزارم که فکر می کنم کمکتون میکنه و براتون مفیده (کم گوی و گزیده گوی چون در) هرچند واقعا در حدی نیستم بخوام بگم چکار کنید و چکار نکنید ولی امیدوارم این مطالب حداقل کمکی کوچک به شما بکنه، هرچند با کمک دوستان در سال های گذشته بود که الان در چنین شرایطی هستم... قبولی هم واقعا فرمول خاصی نداره که بخوام بیام اینجا توضیح بدم، فقط باور خودتونه که میتونید قبول شید (باوری که شاید دو سال پیش نداشتم)....

نوع مطلب : تجربیات و شیوه مطالعه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 12 بهمن 1392 03:52 بعد از ظهر
هرکسی لحن خودشو میتونه داشته باشه، حالا ممکن این رفیعی حال نکنه، یه رفیعی دیگه حال کنه! به بیان چند تن از اعضای بدن میگین بی ادبانه اما به تخریب روحیه بقیه میگین دلسوزی و اونا نباید سانسور شن؟!! (منظورم به هموناس که اول میگفتن این رشته سخته و اینا و الان در یه نیگا زبونشون 90% میشه) من قبلا این کنکورو دادم... از من که خدارو شکر بخیر گذشت اما من میدونم که این حرفایی که زده میشه چه اثر مخربی میتونه تو روحیه آدم داشته باشه! حالا حسین آقا بیاد بگه هرکی با این چیزا روحیش به فنا میره، همون بهتر بره... اما واقعیت اینه که جای ارزش ها و ضد ارزش ها عوض شده!!
شنبه 12 بهمن 1392 03:13 بعد از ظهر
نظرتون خیلی بی ادبانه بود دوست عزیز :|
واقعا شرم باد!!!
سه شنبه 8 بهمن 1392 12:58 قبل از ظهر
تو درس مشصالح!، نشریه درباره بتون، توضیح بیشتری داده نسبت به کتابای اوس محمود گلابیچی؟!!
دوشنبه 7 بهمن 1392 02:23 بعد از ظهر
منظورم بعد تکمیل ظرفیترتبه اخرین نفر مهر البرز چند بود؟
دوشنبه 7 بهمن 1392 10:33 قبل از ظهر
(واسه پرستو)
آها فهمیدم کدوم رو میگی؛
نه عزیزم، قاب کجا بود؟ پاسخنامه کنکور درست گفته.. سازه ش ستون های بتنی شبه هذلولی هستش، اگه اشتباه نکنم 16 تا!
و باز هم اگه اشتباه نکنم تو کتاب بتن، قسمت مطالعات موردی یکی از فصل های اول این بنا رو کامل توضیح داده؛
یکشنبه 6 بهمن 1392 08:51 بعد از ظهر
مرسی نبات جان ..منظورم همون کلیسایی که کار اسکارنیمایره تو برزیل ستون های سفیده دورشه
یکشنبه 6 بهمن 1392 06:06 قبل از ظهر
پرستو جان، شاه فهد 100% طره ست! چون استادیوم هستش!!
با اینکه به تیزه-دره شباهت داره، اما بنا به عملکردش شک نکن که طره ست..
کار یوكوهاما هم سازه فولادی صفحه تاشده ست! شما به حرف كتاب های دكتر گوش كن؛ زیاد به جزوه ها و آزمون ها اعتماد نكن..
واسه سوالی كه از معمار+مهندس پرسیدی نمی تونم كمك كنم متاسفانه، كتابش در دسترسم نیست؛ بدون عكس و صرفا با اسم بنا حضور ذهن ندارم..
موفق باشی عزیزم :)
شنبه 5 بهمن 1392 09:02 بعد از ظهر
من چنتا سوال داشتم اگه کمک کنین ممنون میشم:( یکی اینکه کلیسایی متروپلیتن ص90 معمارمهندس مگه سازش قاب بتنی و ستون نیست؟؟ولی تو پاسخنامه سوالات کنکور 87 بود فک کنم نوشته بود پوسته شبه هذلولی !توازمون ازممایشیام قاب زده بودن! یه سوال دیگه اینکه توهمین ازمون مرکز که یکی ازبچه ها گذاشته بود استادیوم شاه فهد سیستمش طره ای مگه نیست ؟؟توی جزوه سروش نیا طره دسته بندی شده!
وسوال اخرم پایانه یوکوهاما فرشید موسوی ورق تاشده فلزی؟من توی ازمون و جزوه خوندم بتنیه ولی توکتاب سازه فولادی فلزی گفته؟!!
دوشنبه 30 دی 1392 06:04 بعد از ظهر
آقا سعید؛ نشریه 55 اكرلیك رو جزء ترموپلاستیك ها قرار داده، اما جزئیات ارتقاء دهنده گفته یه جور پلاستیك ترموست شفاف هستش! حالا ما باید كدوم رو ملاك قرار بدیم؟
اینجوریه كه اگه سوال قسمت مصالح بود گزینه ای رو انتخاب كنیم كه نشریه میگه و اگه سوال قسمت ایستایی بود گزینه ای رو انتخاب كنیم كه جزئیات ارتقاء دهنده میگه؟ من گیج شدم.. این اولین تناقضی نیست كه بین گفته های كتاب ها پیدا می كنم!!
سعید در این که اکرلیک یه نوع ترموپلاستیک شفافه، هیچ شکی نیست.در هر صورت اگه از این تناقضات واضح سوال بیاد میتونین بعد کنکور اعتراض بزنین که سوالو حذف کنن. به نظرم نشریه به عنوان استاندارد ساختمان سازی نسبت به کتاب معتبرتره و کتاب ممکنه اشتباه داشته باشه.
یکشنبه 29 دی 1392 06:36 بعد از ظهر
سلام خدمت جناب حضرتی
ببخشید، شما پارسال تو دی ماه چند ساعت مطالعه میکردین؟! ( قبلا به دقیقه فرموده بودین اما من درست متوجه نشدم)
سعید متغیر، اما حداقلش 7 ساعت.
یکشنبه 29 دی 1392 05:15 بعد از ظهر
سلام آقا سعید
شما قبلا در پاسخ به یکی از کامنت ها گفته بودین که کتاب جزییات ارتقا دهنده معماری، تو درس مصالح میتونه مهم باشه!! شما جز فصل بتون این کتاب، فصل دیگه ای هم مدّ نظرتون هست؟!
سعید سوالای ایستایی و مصالح این کتاب یه جورایی غیر قابل تفکیک اند. همه فصل ها میتونن مهم باشن، اما مهمترین فولاد و بتن.
سه شنبه 24 دی 1392 07:18 بعد از ظهر
در مورد کتاب مبانی مدیریت پروژه، مطالب باید به شکل خیلی ریز مطالعه بشه یا کلی؟! آخه بعضی فصولش خیلی نکات ریزی داره که تا به حال ازشون سوالی هم طرح نشده!!
سعید به نظرم کلی کفایت میکنه چون اکثر مطالبش به صورت جزیی توی کتابای دیگه توضیح داده شده.
سه شنبه 24 دی 1392 11:46 قبل از ظهر
چطور؟ خیلی آماده اید؟
دوشنبه 23 دی 1392 08:29 بعد از ظهر
ای کاش امروز کنکور بود..............
دوشنبه 23 دی 1392 12:39 بعد از ظهر
مجری به هر کسی میگن که کاری رو بکنه دیگه! مثل فاعل میمونه با این فرق که اینجا مفعول نداریم که روش کاریو انجام بدیم اما کارگاه میتونه یه جور مفعول باشه واسمون... حالا اونی که رو مفعول کار میکنه (فاعل) تو ساختمون سازی، پیمونکاره! اگه اشتبا میکنم، بگید!!
یکشنبه 22 دی 1392 03:34 بعد از ظهر
سلام جناب شکوهی
میشه اسم دقیق درسایی که تو 2سال ارشد بچه های مدیریت باید بخونن رو بگین؟
حسین شکوهی
سیلابس دانشگاه های مختلف متفاوته؛
اما اگر در اینترنت جستجو کنید میتونید سیلابس تدوین شده برای این رشته رو پیدا کنید.
یکشنبه 22 دی 1392 01:03 بعد از ظهر
آقا سعید، پیشاپیش از چرت بودن سوالم عذر میخوام ازت اما چون من جای کتاب تافل، منبع دیگه ای خوندم برای زبان والآن برای تقویت واژگانم میخوام اون کتابو هم بخونم، به نظر شما درس خاصّی هس که مهم تر باشه (یا مثلا کلمه هاش بیشتر تو کنکور اومده باشه)؟!!
بازم ببخشید از این سوال!
سعید درس خاص که نه... میتونین لغت های سال های گذشته رو بخونید ببینین چیا تکرار میشن.
زبان منبع مشخصی نداره که قطعا بگیم همه سوالا مثلا از تافل میاد، شما باید واژگانتون رو به صورت عمومی قوی کنین ولی چون لغت های کتاب تافل به سوالای کنکور نزدیک ترند، ترجیح اینه که همشو بخونین.
پنجشنبه 19 دی 1392 03:00 بعد از ظهر
منم مشکل نبات رو دارم
سعید جان داداش میشه زودتر بیای و جواب بدی؟ نکنه این پست قدیمی شده باشه و دیگه پیگیر کامنت ها نباشی؟؟؟؟
پنجشنبه 19 دی 1392 10:01 قبل از ظهر
واقعا هدف دكتر گلابچی از این همه كتاب چیه؟ تورو خدا بیاین منو روشن كنین؛ اصلا نمی تونم دركش كنم!
روش های اجرا رو دیدین؟
یه كتاب كه 500 صفحه مفید داره، با فونتی ریزتر از حد معمول! حتی از فاصله ی حاشیه كتاب هم كم كردن!!
جددا نظری ندارم در موردش..
بچه ها، می خونیدش؟!
چهارشنبه 18 دی 1392 08:04 بعد از ظهر
سلام
آقا سعید؛ یك سوال داشتم، ممنون میشم اگه زودتر پاسخش رو بهم بدید!
كتاب مدیریت استراتژیك، فصل 5 (تامین منابع مالی پروژه) !! چند سری دسته بندی مختلف واسه روش های تامین مالی پروژه گفته، مثل داخلی و خارجی، كوتاه مدت و بلند مدت، و زیر مجموعه های اینا یعنی مثلا انتشار اوراق قرضه، سهام ممتاز، اعتبار خرید و و و ....
هر كدوم از این روش ها رو جداگونه باید یاد داشته باشیم، یا فقط در همین حد كه بدونیم كدوم جزء كدوم گروه حساب میشه كافیه؟
این فصل از كتاب خیلی اذیتم میكنه؛ ممنون میشم اگه زودتر جواب بدید تا تكلیف خودم رو با این 104 صفحه بدونم!
سعید سوالایی که سال های قبل مطرح شدن، از دسته بندی این روش ها بودن، پس دسته بندی و زیرمجموعه ها رو کامل بلد باشین. در مورد هر روش هم حداقل خیلی کلی که چجوریه و چه فرقی با بقیه داره، چون مدیریت مالی جز سرفصل دروس ارشده پس ممکنه از این فصل سوال مطرح بشه و نباید خیلی راحت از کنارش رد شد. اما بعضی جاها واقعا خیلی ریز و حاشیه ای توضیح میده که احتیاجی نیست خودتون رو درگیر کنید. در کل 104 صفحه رو میتونین تو 3-4 صفحه خلاصه کنین!
چهارشنبه 18 دی 1392 04:34 بعد از ظهر
آقا سعید، شما هیچوقت درباره مصالح صحبت خاصی نکردین... فقط در حد اشاره ای گذرا! اما این درس بدجوری گنگ هست! سوالای سالای قبلی رو هم که آدم نیگا میکّنه، هر 2-3 سالی، سبکشون یهو عوض میشه!!! مثلا یه مدت فقط عکس میدادن، مصالحشو میپرسیدن... وقتی کتاب بتون تازه اونده بود، دیگه سوالا شبیه ایستایی شده بود... سال 91 که فقط نانو بود... پارسال اکثرا نشریه بود و احتمالا هم سخت!!! اما با این همه منبع جورواجور، به نظر شما برای خوندن مصالح، تو این مدت چه روشی بهتره؟!
سعید همین تاریخچه مختصری که ارئه کردین نشان دهنده اینه که نمیشه در موردش صحبت کرد... سبک سوالا هر سال تغییر کرده، اما موضوعی که همیشه نسبت به سایر مصالح پررنگ تر بوده، مبحث بتنه. پس بهتره تمرکز این یه ماه باقی مانده تون روی منابع مربوط به بتن باشه (نشریه-طراحی بتنی-نانو).
نظر شخصیم هم روی کتاب جزئیات ارتقا دهنده س، فکر میکنم امسال سوالای زیادی برای مصالح از این کتاب دربیاد.
دوشنبه 16 دی 1392 10:32 بعد از ظهر
امیدوارم کسایی که تلاش میکنن نتیجه تلاششونو بگیرن..
امتحان پنجشنبه 92/11/17
سعید ممنون
دوشنبه 16 دی 1392 09:51 بعد از ظهر
سلام
خسته نباشید به همه بچه هایی ک امسال نشستن و ب کوب خوندن
ایشالا امسال قبول شید که ماهم بتونیم ساله دیگه قبول شیم/انصافا بشینین بخونید تمومش کنید
ی سوال داشتم ک کنکور امسال چندمه؟
من آزمایشی شرکت کردم
موفق باشید
دوشنبه 16 دی 1392 07:48 بعد از ظهر
من به تجربه جناب شکوهی احترام میگذارم، ولی من این کتاب رو تهیه کردم واقعا پرنکته وسخته به خصوص فصول اخرش که روشها تحلیلی تصمیم گیری در مورد سیتمهای اجرا رو توضیح میده کاملا جدید و یه جورایی تحلیلی-محاسباتیه ، باقی فصول همپوشانی های زیادی با سایر کتابها دارن ولی درکل با اون فونت ریز و حجم نکات جدید، خداییش خوندنش مال الان نیست...من یه نگاه اجمالی انداختم و به نظرم سخت اوومد(سخت تر از هر کتاب مدیریتی که تا حالا خوندم).ولی اگر وقت کنم مطالعه میکنمش.
دوشنبه 16 دی 1392 06:04 بعد از ظهر
اقا سعید ی سوال(نه چندان مرتبط) داشتم.میخواستم بدونم توی تکمیل ظرفیت دقیقا چن نفر دانشگاه تهران پذیرش شدن و چه رتبه هایی بودن؟؟ من خودم فارغ التحصیل هستم.
ممنون میشم جواب بدین.
سعید تا اونجایی که اطلاع دارم این رشته تکمیل ظرفیت نداشته.
دوشنبه 16 دی 1392 05:41 بعد از ظهر
سلام.چرا مسئولین وبلاگ راجع به روش های اجرای پروژه حرفی نمی زنن؟
بالاخره بخونیم یا نه؟
حسین شکوهی
در این آزمون هیچکس نمیتونه نسخه ای قطعی واسه کتابی بپیجه!!
پس تنها حرفی که بنده میتونم بزنم اینه که بهتره ریسک نکنید و این کتاب رو مطالعه کنید.
بوده سالی که از کتاب چاپ نشده هم سوال اومده! سال 87 از کتاب کتی شوالبی که سال 88 چاپ شد سوال طرح شده بود.
حالا این شمایید که تصمیم بگیرید کتاب های جدید رو مطالعه کنید یا نکنید.
موفق باشید.
دوشنبه 16 دی 1392 04:20 بعد از ظهر
نه بابا... سخت کدومه!!! مگه عمو سعید جون آقا حضرتی چند بار قبلا داده بود؟!! حتی آزمایشی هم نداده بود! منم اولین بارمه که میخوام کنکور بدم، استرس هم ندارم...
دوشنبه 16 دی 1392 01:48 بعد از ظهر
سومین بار؟؟؟ یعنی اینقدر سخته قبول شدن؟؟؟
دوشنبه 16 دی 1392 01:09 بعد از ظهر
دوست عزیز ماهای که سومین باره شرکت میکنیم با این حرفها استرس نمیگیریم
دوشنبه 16 دی 1392 01:07 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز علم غیب داشتیم می گفتیم میاد نمیاد از روش های اجرا
واقعا چهره ماندگار چقدر بازاری فکر میکنه
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30تماس با ما
تماس با ما
تــقـویـم
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه
 

ابزار هدایت به بالای صفحه

تحلیل آمار سایت و وبلاگ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic